Antalya’nın yaylası Korkuteli, Türkiye’nin “kültür mantarı” üretim merkezidir. Çok sayıda kültür mantarı üretim tesisi bulunmaktadır. Yurt içi pazarların yanı sıra, bir çok ülkeye ihraç da edilmektedir.

 

Mantar üretiminden önce şiş-köfte-piyaz ve dondurması ile ünlü olan ilçede markalaşma yolunda olan bir yol üstü lezzet durağı hizmet veriyor;  Mantar Evi…

 

Antalya – Korkuteli yolu üzerinde, Antalya’ya sadece 39 km mesafede ve Datköy sınırları içindeki Mantar Evi’nde serpme usulü “Kırk Pare Kahvaltı”sının yanı sıra, tam 300 farklı çeşit mantar yemeği nin yer aldığı geniş bir mönü var.

 

Ailenizle gelip çocuklarınızla oynayıp kendinizi şımartıp, yaz sıcağında serinleyip, kışın ise karlar içerisinde şömine karşısında rahatlayabileceğiniz, şehir stresinden iş yaşamından kaçıp ailenizle, arkadaşlarınızla gelip değişik etkinlikler yapabileceğiniz, eğlenebileceğiniz bir mekan.

 

Mantarlı ekmek eşliğinde “Kremalı Mantar Çorbası”, “Mantarlı Sigara Böreği”, “Mantar Pane”, “Kaşarlı Mantar ızgara”, İstiridye mantar ile yapılan “Mantar İskenderi”, özel sos eşliğinde “Mantar Salatası”, “Kaşarlı Tavuklu Güveçte Mantar”, “Mantar Stragonof”…

 

Mantar Turşusu, hatta ve hatta  Mantar Reçeli” ve  “Mantar Tatlısı” bile var.

 

Merak ettiniz değil mi?

 

 

 

 

 

admin On Eylül - 4 - 2018

5 Yorum

 1. Korkuteli aşığı diyor ki:

  Mantarlı ekmeği tavsiye ederim. Lezzetli ve kolay kolay bayatlamıyor.

 2. özge kaya diyor ki:

  Yolculuk sırasında kısa bir yemek malası için uğradığımız ve yaklaşık yarım saat bizi bekletip sonra da servis yapamayacaklarını söyleten “şirin” mekan.

 3. Meraklı diyor ki:

  Antalya gastronomi turizmi için önemli bir yer. Kent yöneticileri ve turizmciler destek vermeli.

 4. osman akkuş diyor ki:

  4 kişi burdur şiş söyledik. acelemiz olduğunu belirttik. mekan boş olmasına rağmen 25 dk da servis edildi. o da eksik servis. 3 kişinin geldi biri gelmedi. sebeb sordum. unuttuk diyemedi, ızgara doluydu birini yeni attık gibi saçma bi bahane buldular. aç kalktım masadan o sinirle beklemdim sonradna gelecek olan şişi. ayrıca yarım kase çorbayada 9 tl gibi saçma ücret ödedik. bi daha kapısından bile geçmem.

 5. emlak sitesi diyor ki:

  Ekseriyetle yorum yapmam. Fakat bu yazı çok iyi olmuş!

Cevap Gönder


 • RSS
 • Facebook
 • Twitter
 • Youtube

Russian Women Dating

russian women dating -Personals. com website where you may locate ...

Brides For Sale as w

is actually made for you to locate the very best ...

Brides For Sale as w

is actually made for you to locate the very best ...

Brides For Sale as w

is actually made for you to locate the very best ...

Single Romanian Wome

International courting is actually often related to far-away as well ...