Medya’nın sosyalleşmesi  gücün el değiştirmesine neden oldu. Artık güç tam anlamıyla tüketicide. Artık eskisi gibi “Memnuniyetiniz Dostlarınıza, Şikayetinizi Müessesemize” dönemi “memnuniyette, şikayette cümle aleme” dönemine dönüştü.

Birbirini gerçek hayatta tanımayan insanlar, sanal arkadaşlarının/takipçilerinin tavsiyeleri ile tercih ediyorlar/etmiyorlar, gidiyorlar/gitmiyorlar, alıyorlar/almıyorlar.

Artık sosyal medya, lezzet noktalarında da tavsiye gücünü ele geçirmiş vaziyette.

İşte sosyal medya mahsulü bir ciğerci markası: CİĞERİZM

İstanbul Aksaray’da faaliyet gösteren mekan “Daha Lezzetli Bir Dünya Mümkün” sloganı ile sosyal medyada karşımıza en çok çıkan mekan olma özelliğine sahip.

Ayrıca bir de manifestosu var.

“İnsanoğlunun ilk avı bir geyiği gözüne kestirmesiyle başladı. Hedefine ulaşan avcı etin tadına ilk olarak avının ciğeriyle vardı. Ciğerin karşı konulmaz lezzeti kısa sürede avların esas amacı haline geldi. bu alışkanlık avlanan her hayvanın önce ciğerinin yenmesiyle sürdü.
Doğası gereği elindekiyle yetinmeyi beceremeyen insanoğlunun diğer avcıların elindeki ciğerlere göz dikmesiyle tarihin ilk savaşı patlak verdi. Ciğerizm işte bu tarihi sürecin ve mücadelenin ideolojisidir. Kainatın ilk savaşı ciğerden çıktı. ilk fikir akımının yapıtaşı ciğer oldu. Bugün ise ciğerizm, savaşmadan karnı doyan müşterilerin huzuruyla dünya barışına katkı sağlamayı hedefliyor.”

Sosyal medyada var olmakla etkin olmak arasındaki farkı da çok iyi bilen Ciğerizm’in bu özelliklerinin arkasındaki isim İnternet Ekipler Amiri-Serdar Kuzuloğlu.

Özellikle Serdar Kuzuloğlu’nun Cumartesi geceleri TRT 1’de yayınlanan “Sosyal Medya Tv” programından sonra geleneksel hale gelen gecenin ikisinde yada üçünde atılan Ciğerizm twitleri program sonrası rutinine dönüştü.

En büyük özelliği twitlerin neredeyse hiç biri reklam mesajı içermiyor. Diğer mekanların sıkça uyguladıkları “lezzetli görünen tabak” ya da “donatılmış sofra” resim twitlerinden ziyade uzaktan, yakında, ünlü, ünsüz bir grup insanın lezzetinden keyif aldığı bir mekan izlenimi yaratan twitler yer alıyor.

Ciğerizm adını sosyal medyadan öğrendiğimiz ve merak ettiğimiz ve ilk İstanbul seyahatinin programına eklenecek bir mekan oldu.

Bakalım Antalya’dan sosyal medyada patlayan bir lezzet durağı olacak mı? Takipteyiz…

Ciğerizm’in Sosyal Medya Örnekleri;

Web Sitesi:


Facebook Sayfası:

Twitter Sayfası:

Foursquare:

 

Foodspotting:

 

admin On Aralık - 14 - 2011

Cevap Gönder


  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
kabak

KIŞ KABAĞI DOLMASI

Antalyalı Yemek Bloggerlerı En Sevdikleri Tariflerini  AntalyaLezzetleri İçin Yazdı…   “Antalya’da yaşayan, ...

balkabagi

Balkabağı Çorbas

Malzemeler;   500 gr bal kabağı Yeteri miktarda su 2 su bardağı süt Hazırlanışı;   Kabağı doğradıktan ...

yokebap

Yörük Kebabı

MALZEMELER (4 kişilik)   Kuşbaşı et (kuzu veya oğlak) 1 kilo Arpacık soğan 500 ...

tepe

Yedi Bölge Tüm Ren

Ülkemizin ve hatta dünyanın ilk yöresel ürünler fuarı olan YÖREX, ...

222

Çay-Tea's Lunchroom

Sakin Ol Çayı ve Çay Kafeyi Seviyoruz Resimde de söylediği ...