Biraz zaman oldu yazmayalı ama bunun sebebi emin olun yazacak yeri karar verememek oldu bizim için maalesef.

Türk olmanın verdiği bir duygu sanırım ki hamur işine dayanamıyorum. Bu konuda da yeni bir yer açılınca vakit kaybetmeden gitmek istedim.

Pikan Fırın, Akra Barut Hotel (eski adıyla Dedeman) karşısında açılan yeni bir mekân.

Günümüzde ki birçok kadının hayalinde olan pastane-fırın tarzına sahip bir işletme.

Küçük, samimi, içten yani bizden bir yer. İçeri girdiğiniz andan ilk karşınıza gelen yazı ekşi mayalı ekmek. Ekşi mayalı ekmek son zamanlarda değerini tekrar kazanan bir tat ki, günümüzde GDO’lu gıdaların son derece arttığını düşünürsek bu harika bir haber.

İnternette ufak bir araştırma ile “Ekşi Mayalı” Ekmeğin normal ekmeğe göre yararlarını bulabilirsiniz.

Ön büfe ikiye ayrılmış tatlı ve tuzlular olarak, kasa kısmı ise içecek bölümü. Biz öğleden sonra geldiğimiz için tatlı büfesinden seçim yaptık. Tuzlu büfesi de gayet hoş görünüyordu, özellikle tahıllı poğaça aklımda kalmadı değil.

Tatlı olarak kendi özel tarifleri olan pancarlı kek ve portakallı browni tercih ettik. Burada servis elemanlarını yardımı çok güzeldi, ıslak kek isteğimizde “ikinci günü bugün, size veremem” diye söylemesi güvenilirliği daha arttırdı. Çünkü bir pastaneye gittiğimde ilk olarak bugün çıkan yiyecekleri sorarım ve cevap her zaman “hepsi günlük çıkıyor” olduğundan biraz şüpheciyimdir bu yerlere karşı.

Kahve me(ö)nüsü çok çeşitli değil ama yine de şık.

Pancarlı keke bayıldık çok hafif çok lezzetliydi. Browni ona göre biraz daha ağır kalmış ama yine hoş bir tadı vardı. Son olarak çıkarken aldığımız “Akdeniz Ekmeği” harikaydı, içinde kurutulmuş domates ve kekik var. Tamamen zeytinyağından yapılıyormuş ki buda bayatlamasına engel oluyor. Tam bir Akdeniz mutfağı esintileri var.

Pikan Fırını kahvaltı ve gün içi uğranması gereken noktalar listesine yazılması gerekiyor. Hamurişi ürünleriyle her türlü övgüyü hak ediyor. Son söz olarak Pikan Fırın güvenilirliği ile öne çıkan, hoş bir mekan. Denemeden geçmeyin!

twitter.com/cansintepecali

admin On Aralık - 21 - 2014

Cevap Gönder


  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube

Russian Women Dating

russian women dating -Personals. com website where you may locate ...

Brides For Sale as w

is actually made for you to locate the very best ...

Brides For Sale as w

is actually made for you to locate the very best ...

Brides For Sale as w

is actually made for you to locate the very best ...

Single Romanian Wome

International courting is actually often related to far-away as well ...