Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Gastronomi sanatı ve servisinin gelişmesini amaçlayan etkinliklerde bulunan Chaine des Rotisseurs Antalya Yönetimi, tarihi Kaleiçi’nin imza restaurantı Seraser Fine Dining Restaurant’ta gala yemeği gerçekleştirdi. Chaine des Rotisseurs Antalyalı dernek üyeleri ve misafirlerinin katıldığı gecede, ünlü aşçılar tarafından hazırlanan seçkin yemekler, tatlı ve içecekler, deneyimli servis ekibi tarafından sanatsal bir gösteri ile misafirlere sunuldu.

Kaliteli yerel malzemeyi geleneksel tekniklerin modern dokunuşu ile yüksek lezzete dönüştüren Seraser Fine Dining Restaurant mutfak ekibinin hazırladığı birbirinden lezzetli yemek ve tatlılar gurmelerden tam not aldı. Cibes, soğan turşusu, portakal ve greyfurt suyu ile kurutulmuş meşe odununda pişirilmiş Boşnak Eti, galanın ilgi çeken yemeklerini oluşturdu. Misafirlere, kör rezene, mor soğan, kereviz, pancar turşusu, küflü Konya peyniri ve pancar kreması ile harmanlanmış Kök Sebzeler Salatası, deniz börülcesi, havuç püresi ve nane yağı ile yüksek ateşte izlenmiş Mercan balığı, Ananas Tekila Sorbe, tatlı olarak da çilek, kestane sos, ev yapımı beze ve tarçınlı bisküvi ile kestane şekeri tatlısı ünlü şaraplar eşliğinde ikram edildi.

seraser-1

Kurutulmus & Meşe Odunu ile İslenmiş Boşnak Eti

Chaine des Rotisseurs Antalya başkanı M. Nihat Tümkaya, yemekte yaptığı konuşmada derneğin organizasyonları içerisinde, üyeler ve misafirleri tarafından takdirle anılan ve uzun süre gündemde kalacak muhteşem bir yemek organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirtti, Seraser Fine Dining Restaurant kurucuları yönetici ortağı Özgür Tankut ile Aziz Tankut ve Nermin Tankut, Mutfak Şefi Gökhan Başeğmez, Yardımcısı Uğur Acaruygun, Servis Müdürü Taner Şensoy ve tüm ekibe Türkiye ve Antalya Yönetim Kurulu adına teşekkür etti ve derneğin plaketleri sunuldu.

seraser-3

ser4

Chaine Des Rotisseurs Antalya Yönetim Kurulu Üyeleri mutfak ve servis çalışanları ile

 

admin On Mart - 3 - 2017

1 Yorum

  1. Toptan Tedarikcim diyor ki:

    Şehrimizin en önemli restoranlarından… Kesinlikle bütün övgüyü hak ediyor.

Cevap Gönder


  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube

Russian Women Dating

russian women dating -Personals. com website where you may locate ...

Brides For Sale as w

is actually made for you to locate the very best ...

Brides For Sale as w

is actually made for you to locate the very best ...

Brides For Sale as w

is actually made for you to locate the very best ...

Single Romanian Wome

International courting is actually often related to far-away as well ...