tepe2

Marca Event; Kültür Bakanlığı, ATSO, Konyaaltı ve Muratpaşa Belediyesi’nin de desteğini alarak 7-9 Eylül tarihleri arasından Uluslararası Sokak Lezzetleri Festivali düzenleyecek.

Ramada Plaza Otel’de dün gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan festival kurucusu Barış Yalaz, Marca Event olarak hazırladıkları Uluslararası Sokak Lezzetleri Festivali’nin, Kültür Bakanlığı, ATSO, Konyaaltı ve Muratpaşa Belediyesi’nin desteğiyle 7-9 Eylül tarihleri arasından Akturpark Lunapark alanın yanında gerçekleştirileceğini söyledi.

lezzet1

Festivalde, 15 ülkeden 100 farklı mutfak ve 200’den fazla lezzetin festival ziyaretçilerine sunulacağını söyleyen Yalaz, tescilli Antalya Piyazı’nın da festivalin açılış günü ikramı olacağı belirtti.

Turizm kenti Antalya için bu tür etkinliklerin önemine değinen Barış Yalaz, “Antalya yıllık 8 ila 10 milyon turisti ağırlayan bir şehir. Turistin kente gelmesi ve festivale katılması tanıtıma ve ekonomiye büyük katkı sağlayacaktır” dedi. Katılımcıların dörtte birlik kısmının turist olmasını hedeflediklerini kaydeden Yalaz, tur operatörleri ile yaptıkları görüşmeler sonucu turistin kente gelmeden festival hakkında bilgi sahibi olacağını söyledi.

Katılım ücretinin 15 lira olarak belirlendiği festivalde gün boyu çeşitli etkinlikler sergilenecek ve ünlü isimler sahne alacak. Organizasyona 0-12 yaş grubu, şehit- gazi aileleri, engelli ve emekliler ücretsiz katılabilecek.

lezzet2

Uluslararası Sokak Lezzetleri Festivali’nin konsept danışmanı Şef Bilge Erk ise, ucuz olması nedeniyle dünyanın birçok ülkesinde sokak yemeğinin yaygın olarak tüketildiğini belirterek, dünya insanın ortak bir değeri olduğunu, dolayısıyla böylesi bir festivali turizm kenti olan Antalya’da yapmanın kentin gastronomi kültürüne de katkı sunacağını söyledi. Ülke ve yemek seçimlerini bizzat yapan Erk, seçimlerde hem kentin yabancı misafirlerinin hem de yerli misafirlerin damak zevkini dikkate alarak yaptığını kaydetti. Her ülkenin üç menüsü olacağını ve bunların ülkelerinin usta aşçıları tarafından servis edileceğini açıklayan Erk, düzenleyecekleri workshop ve söyleşilere, dünyanın ve Türkiye’nin tanınmış şeflerinin de katılacağını sözlerine ekledi.

Toplantıya ayrıca Grafphx Reklam Ajansı Başkanı Necdet Alkandemir, Basın Danışmanı Fatoş Akgün ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni katıldı.

admin On Ağustos - 10 - 2018

Cevap Gönder


  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
tepe2

Eylül’de Antalya

Marca Event; Kültür Bakanlığı, ATSO, Konyaaltı ve Muratpaşa Belediyesi’nin de ...

piyaz-1

Antalya’nın Tahin

Antalya piyazı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde tescillenmişti. Dün ...

iskembe

Yörük Usulü İşk

Malzemeler: 1 kilogram kuzu işkembe 2 yemek kaşığı tereyağı 2 adet orta boy ...

222

Çay-Tea's Lunchroom

Sakin Ol Çayı ve Çay Kafeyi Seviyoruz Resimde de söylediği ...

as-2

Çocuk Ellerden Lezi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, çocuklara özel aşçılık kursu açtı.  Çocuk eller ...