tepe2

Marca Event; Kültür Bakanlığı, ATSO, Konyaaltı ve Muratpaşa Belediyesi’nin de desteğini alarak 7-9 Eylül tarihleri arasından Uluslararası Sokak Lezzetleri Festivali düzenleyecek.

Ramada Plaza Otel’de dün gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan festival kurucusu Barış Yalaz, Marca Event olarak hazırladıkları Uluslararası Sokak Lezzetleri Festivali’nin, Kültür Bakanlığı, ATSO, Konyaaltı ve Muratpaşa Belediyesi’nin desteğiyle 7-9 Eylül tarihleri arasından Akturpark Lunapark alanın yanında gerçekleştirileceğini söyledi.

lezzet1

Festivalde, 15 ülkeden 100 farklı mutfak ve 200’den fazla lezzetin festival ziyaretçilerine sunulacağını söyleyen Yalaz, tescilli Antalya Piyazı’nın da festivalin açılış günü ikramı olacağı belirtti.

Turizm kenti Antalya için bu tür etkinliklerin önemine değinen Barış Yalaz, “Antalya yıllık 8 ila 10 milyon turisti ağırlayan bir şehir. Turistin kente gelmesi ve festivale katılması tanıtıma ve ekonomiye büyük katkı sağlayacaktır” dedi. Katılımcıların dörtte birlik kısmının turist olmasını hedeflediklerini kaydeden Yalaz, tur operatörleri ile yaptıkları görüşmeler sonucu turistin kente gelmeden festival hakkında bilgi sahibi olacağını söyledi.

Katılım ücretinin 15 lira olarak belirlendiği festivalde gün boyu çeşitli etkinlikler sergilenecek ve ünlü isimler sahne alacak. Organizasyona 0-12 yaş grubu, şehit- gazi aileleri, engelli ve emekliler ücretsiz katılabilecek.

lezzet2

Uluslararası Sokak Lezzetleri Festivali’nin konsept danışmanı Şef Bilge Erk ise, ucuz olması nedeniyle dünyanın birçok ülkesinde sokak yemeğinin yaygın olarak tüketildiğini belirterek, dünya insanın ortak bir değeri olduğunu, dolayısıyla böylesi bir festivali turizm kenti olan Antalya’da yapmanın kentin gastronomi kültürüne de katkı sunacağını söyledi. Ülke ve yemek seçimlerini bizzat yapan Erk, seçimlerde hem kentin yabancı misafirlerinin hem de yerli misafirlerin damak zevkini dikkate alarak yaptığını kaydetti. Her ülkenin üç menüsü olacağını ve bunların ülkelerinin usta aşçıları tarafından servis edileceğini açıklayan Erk, düzenleyecekleri workshop ve söyleşilere, dünyanın ve Türkiye’nin tanınmış şeflerinin de katılacağını sözlerine ekledi.

Toplantıya ayrıca Grafphx Reklam Ajansı Başkanı Necdet Alkandemir, Basın Danışmanı Fatoş Akgün ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni katıldı.

admin On Ağustos - 10 - 2018

Cevap Gönder


  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube

Russian Bride Bride

Don't possess a profile? Register listed below OpeningThrough developing a profile, ...

Dating Russian Women

Looking for the web site that assists solitary souls satisfy ...

kahtepe

Nesli tükenmeyen ka

ANFAŞ’tan kahvaltı severleri mutlu edecek bir festival müjdesi geldi. BRUNCHERSFEST.   ANFAŞ Fuarcılık ...

yemek2

Semizotlu Yörük Ç

Semizotu özellikle bahar ve yaz sezonu boyunca bolca bulunan, oldukça ...

balkabagi

Balkabağı Çorbas

Malzemeler;   500 gr bal kabağı Yeteri miktarda su 2 su bardağı süt Hazırlanışı;   Kabağı doğradıktan ...