Yılda 12 milyon yabancı turiste ev sahipliği yapan Antalya’da dünya çapında restoranlar hizmete giriyor.

Kaleiçi’nde 300 yıllık konakta hizmet veren Seraser Restoran’ın mönüsünde Fransız, İtalyan, Yeni Zellanda mutfağından seçme lezzetler yer alıyor. Aynı işletme bünyesinde açılan “İlvicino” Pizza, Antalya’da gerçek İtalyan pizzası keyfi yaşatıyor.

Şehirden uzak, orman içinde farklı bir atmosferde yemek yemek istiyorsanız, o zaman doğru adres Aksu yolu üzerindeki Anadolu Park. Izgara çeşitlerinin yanı sıra, tandır kebabı ve kuzu çevirme de  yapıyor. Yine Dedeman bölgesinde Çatı Ocakbaşı, Konserve mevkiinde Kanatçı Ali Asker turistlerin de rağbet ettiği mekanlar.

Havaalanı yolu üzerinde bir akaryakıt istasyonu içinde açıldıktan sonra büyük ilgi gören Sedir Restoran’ın Lara ve Konyaaltı’nda iki şubesi daha var. Konya mutfağından lezzetleri ön plana çıkan Sedir’in etli ekmeği, Bamya ve Arabaşı Çorbası ünlü.

Antalya’da akaryakıt istasyonu içinde doğan bir başka lezzet markası da Hilmi Beken. Döşemeatı’nda Burdur Yolu üzerindeki restoranın Mozerella peynirli Kalbimin sesi ve Çerkez Pidesi ile Portakallı Fırın Sütlacı ünlü.

Lara’daki Turgay Et Lokantası, Tavacı Recep Usta ve BigChef, Atatürk Parkı’ndaki Big Man, Yeşilbayır’daki Orfe At Çiftliği, Kaleiçi’nde Puding Marina Otel, eski Lara Yolu’ndaki Stellas Manzara ve Stellas Bela Pizza ile Antalya’nın markalaşan ismi Shakespeare mutlaka uğramanız gereken lezzet durakları arasında.

 

admin On Temmuz - 1 - 2015

1 Yorum

  1. misafir diyor ki:

    Bayramda ANtalya’daydk ve Seraser’e gittik. Gerçekten müthiş bir mekan. Ambians güzel. Dünya lezzetlerini Türk damak tadına uygun sunuyorlar. Hizmet te süper. Garsonlar deneyimli ve misafirperver. İşletmecileri kutlamak lazım. Çok başarılı.

Cevap Gönder


  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
antalya-manavgat-4

Batı Akdeniz Yöres

Yöresel ürün zengini Batı Akdeniz, 24 Ekim’de başlayacak Yöresel Ürünler ...

333

YÖREX’e İlgi  H

“Sizin oraların nesi meşhur?” sloganıyla 8 yıl önce başlatılan ve ...

limon

Limon Salatası

Antalya'da sofralarda mutlaka bulunan bir lezzet. Malzemeler (4 kişilik); Limon (yerli kaba) ...

palamutsalatasi

Palamut Salatası

Şimdi tam mevsimi. Palamutlar tezgahlarda boy göstermeye başladı. Bolca tüketmek ...

yemek2

Semizotlu Yörük Ç

Semizotu özellikle bahar ve yaz sezonu boyunca bolca bulunan, oldukça ...